Woda (L’Eau)

ID: 3814

29 x 24 cm w św. p-p

litografia barwna/papier

Sygnatura

sygn. z płyty p. d.: "F.LEGER"

Litografia Fernanda Légera pochodzi z cyklu „Les Quatre Éleménts” (Cztery żywioły), wydanego przez wydawnictwo Mourlot w 1937 roku dla pierwszego numeru znanego francuskiego pisma „Verve”. Twórcami cyklu, oprócz wspomnianego artysty, byli Joan Miro, Rattner i Francisco Borés. Dyrektorem pisma „Verve” był znany wydawca Teriade. Przez 23 lata funkcjonowania kwartalnika, opublikował 10 tomów litografii najwybitniejszych paryskich artystów. Pismo miało charakter modernistycznego magazynu o sztuce.

Léger był znaczącą postacią paryskiego życia artystycznego, doskonałym pedagogiem. Prezentowana praca skłania się w kierunku abstrakcji. Dostrzec w niej można również prostotę formy, stosowaną często przez artystę. To ciekawy przykład twórczości malarza.

David

CENA : 6 200 zł