W strefie błękitnej

ID: 1078

35 x 32 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. p. g.: "lenica"; sygn., dat. i opisany na odwrocie: "A. Lenica / 1967 / w strefie / błękitnej"

Datowanie

1967

Żywiołowa gra kolorów w prezentowanej pracy oraz charakterystyczna malarska stylistyka, zaliczają ją do interesujących przykładów obiektów z lat 60. Twórczość Alfreda Lenicy obfitowała w ciągłe poszukiwania w obrębie materii malarskiej i technik pracy twórczej. Artysta czerpał z osiągnięć kubizmu, surrealizmu, taszyzmu, malarstwa informel, aktywnie uczestnicząc w rozwoju powojennej sztuki polskiej.

Proweniencja:

– ze spuścizny po artyście

– kolekcja prywatna, Warszawa (od 2000 r.)