48,9 x 60 cm w świetle ramy
akryl, technika mieszana/płótno
Sygnatura
sygn. u góry: "Erna Rosenstein"
na odwrocie słabo czytelna nalepka zakładu stolarskiego
Malarstwo Erny Rosenstein odwołuje się do surrealizmu, wyobrażeń sennych czy abstrakcji. W prezentowanej pracy plątanina kresek, sieć linii tworzą przedziwne kombinacje, których nie da się jednoznacznie zinterpretować. Specyficzna malarska poetyka sprawia, że kompozycje artystki stanowią ciekawy wkład w dokonania polskiej awangardy.