Kompozycja abstrakcyjna

ID: 3220

108 x 89 cm w świetle ramy

olej/płótno

Sygnatura

sygn. na odwrocie: "Jadwiga / Maziarska / Kraków, ul. Mikołajska 8"

Jadwiga Maziarska była prekursorką malarstwa materii, biegle posługującą się językiem abstrakcji i metafory. Twórczość artystki, dokonania w obrębie sztuki informel, uzasadniają jej znaczące miejsce w polskiej sztuce współczesnej. Przedstawiona abstrakcja opiera się na charakterystycznej dla malarki potrzebie wieloznaczności.