ID: 2625

46,3 x 38 cm w świetle ramy

olej/płótno

Sygnatura

sygn. p. g.: "Erna Rosenstein"

Na obrazach Erny Rosenstein współistnieje to co realne i wyobrażone. Przenikanie się tych dwóch wymiarów daje interesujący rezultat w postaci abstrakcyjnych kompozycji nawiązujących do surrealizmu. Prace artystki to osobisty zapis doświadczeń, emocji które przełożone na język malarstwa, poezji czy rysunku zwracają uwagę bogactwem odniesień i zastosowanych środków. Stanowiły także sposób na poradzenie sobie z bolesnymi doświadczeniami z przeszłości, choćby tragiczną śmiercią rodziców. Fascynujące kompozycje stanowią istotny wkład w dokonania polskiej awangardy.