ID: 2043

5 000 zł

Proweniencja

16,2 x 12,2 cm

technika własna, kolaż, sklejka

Sygnatura

sygn. i dat. na odwrocie: "T Rudowicz / 1977 r."

Datowanie

1977

W swojej twórczości członkini II Grupy Krakowskiej czerpała inspiracje z surrealizmu, taszyzmu czy malarstwa abstrakcyjnego. Na przełomie lat 50. i 60. rozpoczęła tworzenie charakterystycznych kolaży. Pochodząca z II poł. lat 70 kompozycja to przykład rozpoznawalnego stylu artystki. Obiekty Teresy Rudowicz to specyficzne mikroświaty. Na niewielkich formatach umieszczała bogactwo elementów: drobne przedmioty codziennego użytku, fragmenty manuskryptów czy fotografie.