ID: 1473

16,5 x 12,4 cm

akryl/sklejka

Sygnatura

sygn. i dat. na odwrocie: "T Rudowicz / 1977 r."

Datowanie

1977

W swojej twórczości członkini II Grupy Krakowskiej czerpała inspiracje z surrealizmu, taszyzmu czy malarstwa abstrakcyjnego. Na przełomie lat 50. i 60. rozpoczęła tworzenie charakterystycznych kolaży. Pochodząca z II poł. lat 70. kompozycja to przykład rozpoznawalnego stylu artystki. Obiekty Teresy Rudowicz to specyficzne mikroświaty. Na niewielkich formatach umieszczała bogactwo elementów: drobne przedmioty codziennego użytku, fragmenty manuskryptów czy fotografie.

Proweniencja: