Church of England według Gilberta & George'a, w roli głównej Angelina Jolie jako Lara Croft

ID: 2753

270 x 120 cm

technika mieszana, płótno

Obraz wystawiany: Muzeum Warmii i Mazur, wystawa indywidualna, czerwiec 2014 r.; Galeria Miejska we Wrocławiu, luty 2016 r.

Datowanie

2009

„Dotychczasowe gry w sztuce się nam przejadły. Sztuka współczesna znalazła się w martwym punkcie. Whielki Krasnal. The Krasnals rozpoznali w jej głównym nurcie coś co nazwać można »wielkim żarciem« i wolnym żartem. Zaproponowali więc nową, własną grę, posługującą się domysłami. Grę w domyślność. Skoro wokół tyle jałowego zbytku, to oni chcą pozostać wstrzemięźliwi. Ale nie postni. Raczej psotni. Nadmiar nie do wytrzymania zwracają. Mówią przy tym: reszty nie trzeba” – pisał w katalogu wystawy Jaromir Jedliński.  The Krasnals to kontrowersyjna grupa założona w 2008 roku przez anonimowych twórców. Za cel powzięli sobie artystyczną, bezkompromisową walkę z kłamstwem i hipokryzją świata kultury. Wartością jest dla nich wolność, do której drogę torują sobie przez bunt. Posługują się dosadnym, często żartobliwym językiem. Ich artystyczne prowokacje pokazują relacje między twórcą i odbiorcą z pominięciem wszelkiej politycznej poprawności.

na odwrocie opis: The Krasnals / Brothers in arm / Last Supper / 2009 / „Historic hero” / Church of England / WEDŁUG GILBERTA & GEORGEA, /w roli GŁÓWNEJ / ANGELINA JOLIE JAKO / “LARA CROFT” 2009 / Whielki KRASNAL; na odwrocie symbol korony i litera K; Obraz reprodukowany: „The Krasnals. Whielki Krasnal / Czułem skurcze twojego przełyku”, Galeria Miejska we Wrocławiu, Wrocław luty 2016 r., s. 56 (il. barwna)