Epifania, 2010
17 000 - 20 000 zł
24 kwietnia 2024 godz. 18:00
17 000 - 20 000 zł
120 x 65 cm
olej/płótno
Sygnatura
sygn., dat. i autorsko opisany na odwrocie: "WŁADYSŁAW PODRAZIK 2010 / „EPIFANIA” / 120 x 65 / OLEJ"
Proweniencja
na krośnie oznaczenia podobrazia
Artysta malarz, autor esejów o sztuce i wierszy. Studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jego profesorami byli m. in. Stanisław Rodziński i Jerzy Nowosielski (w jego pracowni uzyskał dyplom w 1989 roku). Wspólnie z Romanem Mazurkiewiczem jest autorem antologii „Prorok na skale. Myśli Jerzego Nowosielskiego”. Maluje głównie obrazy abstrakcyjne, o silnym akcencie kolorystycznym (cykle „Epifanie”).