12

Kogut z kurą i pisklętami [Podwórze z kurami], lata 60. XVII w.

ID: 7038

80 000 - 100 000 zł

6 czerwca 2024 godz. 19:30

Proweniencja

121 x 81 cm

olej/płótno

Datowanie

lata 60. XVII w.

„Obraz został namalowany w późnych latach 60-tych XVII w. w Amsterdamie, gdzie Melchior de Hondecoeter mieszkał od 1663 r. i pracował aż do swej śmierci. […] Melchior był podobnie jak jego ojciec Gysbert de Hondecoeter oraz jego wuj Jan Baptist Weenis malarzem martwej natury, scen łowieckich oraz drobiu. […] Niepowtarzalny był jego sposób przenoszenia na płótno barwnej kolorystyki błyszczącego po części upierzenia jego bohaterów. Jego kompozycje są pełne dramatyzmu, wzmocnione zastosowanym światłem i przeciwstawianymi sobie jasnymi i ciemnymi piórami drobiu. […] Melchior bezsprzecznie zalicza się do niekwestionowanych głównych mistrzów holenderskiego malarstwa drobiu siedemnastego wieku. Poszczególne zwierzęta przedstawione bardzo realistycznie, wydają się być małymi portretami swego gatunku.”
(Z ekspertyzy dra Klausa Ertz’a.)

5

W kawiarni, 1885

Cena wylicytowana: 9 500 zł
10

Scena batalistyczna

Cena wylicytowana: 48 000 zł
14

Pejzaż z makami

Cena wylicytowana: 90 000 zł
17

Targ w zimowy dzień

Cena wylicytowana: 15 000 zł
18

Przekupki na targu

Cena wylicytowana: 8 500 zł
22

Chrystus

Cena wylicytowana: 8 500 zł
24

Nimfy

Cena wylicytowana: 42 000 zł
26

Owce na hali

Cena wylicytowana: 5 000 zł
34

Pejzaż z chatami

Cena wylicytowana: 5 000 zł
36

Pejzaż wiejski

Cena wylicytowana: 3 400 zł
37

Morze nocą

Cena wylicytowana: 20 000 zł
38

Bałtyk, 1927

Cena wylicytowana: 5 000 zł
42

Gruszki

Cena wylicytowana: 6 000 zł