Czyściec, Pieśń II (Łódź Przewoźnika), z cyklu: Boska Komedia, 1963
24,7 x 19,8 cm
ceramika glazurowana barwna
Sygnatura
sygn. w płycie ceramicznej u dołu: "Dali"
Datowanie
1963
Proweniencja
kolekcja prywatna Polska
oznaczenie egzemplarza p. d.: "26/490"
Wydane przez:
Les Heures Claires, Paryż, Francja.
- Fornés E., "Dalí - Illustrator of Lautréamont, Dante, Holy Scripture: Les Chants de Maldoror, The Divine Comedy, The Sacred Bible", s. 155 (il. barwna);
- Michler R., Löpsinger L. W., "Salvador Dalí, Catalogue Raisonné of Prints II Lithographs and Wood Engravings 1956-1980", Monachium, Nowy York, 1995.
Do pracy dołączony certyfikat autentyczności z opisem pracy w języku francuskim, wydany przez Artco France (Pontoise).
Limitowana edycja ceramiki w piętnastu kolorach, oparta na oryginalnej pracy Dalego z 1951 roku. Przedstawienie inspirowane dziełem „Boska Komedia” Dantego Alighieri.