Grawitacja, 1986

ID: 6103

100 000 zł

100 000 - 120 000 zł

1 czerwca 2023 godz. 19:30

Proweniencja

80 x 60 cm

olej, akryl/płótno

Sygnatura

sygn. p. d.: "Jan Dobkowski"

Datowanie

1986

sygn., dat. i autorsko opisany na odwrocie: "Jan Dobkowski / „GRAWITACJA” 1986 / 80 cm x 60 cm / olej+acryl"

Obraz „Grawitacja” zwraca uwagę rozbudowaną kompozycją, utkaną w charakterystyczny, wibrujący zestaw linii. Artysta zastosował przede wszystkim chłodne tonacje kolorystyczne. Ciemne tło uwypukla strukturę kształtów i form, tworzących zdeformowane ludzkie sylwetki. Zdają się one rozpływać i łączyć w nowe organizmy, a tym samym uczestniczyć w ciągłym procesie przemian. W latach 80. (z których pochodzi oferowana praca), Dobkowski śmielej eksperymentuje z kolorem, włączając nowe barwy. Jednocześnie jego artystyczne wizje zdają się być bardziej uchwytne, przedmiotowe. Do ważnych cykli z tego okresu zalicza się m. in. „Treny”, „Ikar” czy „Genesis”.

Ciąg dalszy III, 1991

Cena wylicytowana: 231 000 zł
4

Amory, 2003

Cena wylicytowana: 82 000 zł
8

Widma 10, 1953-57

Cena wylicytowana: 36 000 zł
9

Kompozycja, 1953-57

Cena wylicytowana: 14 000 zł
12

Koszykarki, 1950

Cena wylicytowana: 28 000 zł
19

Kontrabasista, 2018

Cena wylicytowana: 6 500 zł
24

Żegnaj Jan!

Cena wylicytowana: 11 500 zł
26

Banksy. I Love New York Gray, 2019

Cena wylicytowana: 10 200 zł
27

Banksy. Forensics Red, 2020

Cena wylicytowana: 9 000 zł
28

Banksy. Zebra Wash Blue, 2019

Cena wylicytowana: 8 000 zł
29

Tweety & Jack Daniel’s, 2018

Cena wylicytowana: 1 500 zł
32

Francis Bacon, 2023

Cena wylicytowana: 44 000 zł
34

Kathmandu IV, 2020

Cena wylicytowana: 17 000 zł
35

Epifania, 2018

Cena wylicytowana: 17 000 zł
39

Nadleśnictwo 4, 2022

Cena wylicytowana: 10 000 zł
40

K, 2017

Cena wylicytowana: 19 000 zł
43

Egzaltacje, 2022

Cena wylicytowana: 11 000 zł
44

Edward go home, 2021

Cena wylicytowana: 14 000 zł
45

Uroki miasta, 2010

Cena wylicytowana: 8 500 zł