Teka „Czterdzieści obrazów biblijnych”, 1985/1986
14 000 - 16 000 zł
20 kwietnia 2023 godz. 19:30
Dąb i trzcina, z cyklu: Bestiariusz La Fontaine'a, 1974
Cena wylicytowana: 6 000 zł
Bez tytułu (kompozycja żółta), z barwnego cyklu: Zabawne sny Pantagruela
Bez tytułu (kompozycja pomarańczowa), z barwnego cyklu: Zabawne sny Pantagruela
Bez tytułu (kompozycja różowa), z barwnego cyklu: Zabawne sny Pantagruela
Bez tytułu (kompozycja szara), z barwnego cyklu: Zabawne sny Pantagruela
Bez tytułu (kompozycja zielona), z barwnego cyklu: Zabawne sny Pantagruela
Cena wylicytowana: 4 900 zł
Z jednobarwnego cyklu: Zabawne sny Pantagruela, 1973
Cena wylicytowana: 4 800 zł
Hasta ensordecer, z cyklu: Les Caprices de Goya (Kaprysy Goi), 1977
Cena wylicytowana: 3 800 zł
Cinco o seis por lo menos, z cyklu: Les Caprices de Goya (Kaprysy Goi), 1977
Cena wylicytowana: 3 800 zł
14 000 - 16 000 zł
35 x 27 cm (arkusz)
druk artystyczny uszlachetniony barwami złota i brązu/papier (każda praca osobno zafoliowana i oprawiona w passe-partout)
Sygnatura
część prac sygn. w druku
Fornés E., "Dalí - Illustrator of Lautréamont, Dante, Holy Scripture: Les Chants de Maldoror, The Divine Comedy, The Sacred Bible", s. 209-257 (il. barwne).
Datowanie
1985/1986
Proweniencja
kaseta wykonana ręcznie przez introligatora i pokryta włóknem skórzanym Cabra, nadruk złotą farbą na pierwszej stronie okładki: "Salvador Dali";
odrębny katalog zawierający reprodukcje prac wraz z tytułami i fragmentami Biblii, obszerny komentarz w języku niemieckim oraz opis wydawniczy i drukarski;
numer kasety: X-802
Wydane przez:
Ars Mundi Collection, Pattloch - Hannover - Aschaffenburg, 1986.
Druk:
Tekst: Graph. Betriebe R. Oldenbourg GmbH, Kirchheim.
Litografie: Rizzoli Editore, Milano.
Do obiektu dołączony certyfikat oraz potwierdzenie z Ars Mundi Collection w języku niemieckim.