Projekt witraża do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Warszawie na Jelonkach, ok. 1971
8 000 - 9 000 zł
5 października 2023 godz. 19:30
Projekty darochranitielnicy (tabernakulum), ikonostasu i cerkwi - praca dwustronna, lata 70. XX w.
Szkice aranżacji wnętrza cerkwi prawosławnej w Orzeszkowie, 2 poł. lat 60.
Szkic ikonostasu dla cerkwi oo. Bazylianów w Warszawie, 2 poł. lat 70.
8 000 - 9 000 zł
32,5 x 11,5 cm
gwasz, ołówek/papier
Sygnatura
sygn. p. d.: J. N. (ołówkiem)
Datowanie
ok. 1971
Proweniencja
na odwrocie opisany: "JELONKI-WARSZAWA / WSTĘPNY SZKIC PROJEKTU witraża" (kredką)
Czerni K., Nowosielski w Warszawie i na Mazowszu. Sztuka sakralna, Szpalanka Lab, Kraków 2023.