Projekt polichromii Drogi Krzyżowej do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zbylitowskiej Górze - praca dwustronna, 1957
6 000 - 7 000 zł
5 października 2023 godz. 19:30
Projekty darochranitielnicy (tabernakulum), ikonostasu i cerkwi - praca dwustronna, lata 70. XX w.
Szkice aranżacji wnętrza cerkwi prawosławnej w Orzeszkowie, 2 poł. lat 60.
Szkic ikonostasu dla cerkwi oo. Bazylianów w Warszawie, 2 poł. lat 70.
Projekt witraża do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Warszawie na Jelonkach, ok. 1971
6 000 - 7 000 zł
22,5 x 19 cm
akwarela, gwasz, ołówek/papier
Sygnatura
sygn. p. d.: "J. N." (ołówkiem)
Datowanie
1957
Proweniencja
na odwrocie szkic postaci oraz napis: "Zbylitowska Góra" (ołówkiem)
Czerni K., Nowosielski w Małopolsce, Małopolska Fundacja Muzeum Sztuki Współczesnej, Kraków 2015.