Diana wypoczywająca-projekt

ID: 3743

wys. całkowita: 36 cm

brąz

Sygnatura

sygn. u podstawy: K Laszczka

Datowanie

1926-27

Odlew powojenny rzeźby Konstantego Laszczki stanowi próbkę jego wielkiego talentu. Akty kobiece często pojawiały się w jego twórczości. Były to m. in. „Niewolnica” czy „Zrozpaczona”. Z jednej strony pracy artysty charakteryzowały się realizmem i podkreśleniem fizjonomii postaci, z drugiej, często ogromnym ładunkiem emocjonalnym. Proponowana rzeźba „Diana wypoczywająca-projekt” daje wyraz mistrzostwa Konstantego Laszczki. Wpisuje się także w słowa samego artysty, który podkreślał: „prawdziwą indywidualność artystyczną zawsze cechowała prostota i szczerość. Toteż jej dzieła są proste i bez sztuczności”.

odlew powojenny