Projekt polichromii drogi krzyżowej do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zbylitowskiej Górze - praca dwustronna, 1957
6 000 - 7 000 zł
10 października 2024 godz. 19:30
Sąd Piłata - projekt polichromii drogi krzyżowej do kościoła w Izabelinie, poł. lat 50. XX w.
Projekt polichromii do kościoła pw. Ducha Świętego w Tychach, pocz. lat 80. XX w.
Projekty darochranitielnicy (tabernakulum), ikonostasu i cerkwi - praca dwustronna, lata 70. XX w.
Szkice aranżacji wnętrza cerkwi prawosławnej w Orzeszkowie, 2 poł. lat 60. XX w.
Szkic polichromii przedsionka cerkwi prawosławnej pw. Zaśnięcia NMP w Krakowie i inne szkice architektoniczne, ok. 1977
6 000 - 7 000 zł
22,5 x 19 cm
akwarela, gwasz, ołówek/papier
Sygnatura
sygn. p. d.: "J. N." (ołówkiem)
Datowanie
1957
Proweniencja
- dar artysty; - kolekcja prywatna, Polska
- szkic postaci
- napis: "Zbylitowska Góra" (ołówkiem)
Praca reprodukowana:
K. Czerni, "Nowosielski - sztuka sakralna. Lourdes, Biały Bór, zbiory prywatne", Kraków 2023, s. 275 (Il. barwna).
Literatura:
Czerni K., "Nowosielski w Małopolsce", Małopolska Fundacja Muzeum Sztuki Współczesnej, Kraków 2015.