Perseusz

ID: 3501

wys. bez podstawy: 38 cm, wys. z podstawą: 48 cm

brąz patynowany/ podstawa kamienna

Sygnatura

sygn. u dołu po prawej stronie: MITORAJ

Klasyczne piękno rzeźb Igora Mitoraja ma swoje źródło w inspiracjach kulturą i mitologią Greków i Rzymian. Popiersia, głowy, maski często o monumentalnych wymiarach, zdają się być wprost wyjęte z czasów antycznych. Współczesne reinterpretacje ówczesnego kanonu, naznaczone są specyficznym autorskim rysem. Piękno przedstawiane przez Mitoraja nie jest idealne. Świadomie wprowadzane pęknięcia czy uszkodzenia, zwracają uwagę na kruchość ideału i jego pozorność w rzeczywistym świecie. Rzeźby z popiersiem greckiego herosa Perseusza, zaliczają się do znaczących motywów w jego twórczości. Prezentowana praca jest typowym przykładem stylu artysty.

na odwrocie oznaczenie edycji: D 313/1000 HC