wys. 47 cm
brąz patynowany, odlew z oryginalnego gipsu (wyk. Gilbert Clementi, Francja)
Sygnatura
sygn., oznaczenie egzemplarza oraz odcisk pieczęci odlewni u dołu: "KOBRO CLEMENTI /… (?) HC"
Strzemińska N., Miłość, sztuka i nienawiść. O Katarzynie Kobro i Władysławie Strzemińskim, Res Publica, Warszawa 1991, s. 76, il. 94 (cz.-b.).
Datowanie
lata 80.
Proweniencja
kolekcja prywatna, Austria
Do rzeźby dołączony certyfikat podpisany przez mistrza rzemiosła Gilberta Clementiego, stwierdzający, że ten egzemplarz został wykonany przez niego w latach 80. na zlecenie Galerii Franka Bernt.