Zamyślona

ID: 1673

39 x 48 cm w świetle ramy

olej/sklejka

Sygnatura

sygn. i dat. dolny środek: "WLASTIMIL HOFMANN / 1923"

Datowanie

1923

Hofman w mistrzowski sposób potrafił łączyć sferę fantazji z realizmem. Fauny, anioły, wątki antyczne, przyroda, a do tego poetyckość i metaforyczny wymiar prac Hofmana, składają się na niepowtarzalny, łatwo rozpoznawalny styl artysty. Sugestywne, przesiąknięte znaczeniami, skłaniają do refleksji. Piękny portret dziewczyny artysta umieścił na tle niemal pustego pejzażu. Zamyślona, smutna zdaje się być czymś głęboko przejęta. Refleksyjny ton pracy nadaje jej dużo uroku.