Widok na Wawel

ID: 799

60,5 x 83,7 cm w świetle ramy

olej/tektura

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "St. Paciorek / Kraków. 912. III r."

Dekoracyjna kompozycja z reprezentacyjnym symbolem Krakowa została namalowana przez artystę w wieku zaledwie 23 lat. Widoki architektoniczne zajmowały istotne miejsce w jego twórczości. Krakowskie zabytki uwieczniane na obrazach Stanisława Paciorka charakteryzuje intensywna gra kolorów i umiejętne operowanie światłocieniem. Ciepła tonacja kolorystyczna i dobry warsztat malarski wzmacniają pozytywny odbiór oferowanego dzieła.

na odwrocie oznaczenia: 16483 / 230/43

Proweniencja:

– zakup Desa Kraków (lata 80.)

– kolekcja prywatna, Kraków