W ogrodzie

ID: 857

56 x 69 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. p. d.: "Menkes"

Dekoracyjny, przepełniony światłem i soczystym kolorem obraz znakomitego malarza związanego ze środowiskiem École de Paris.

Proweniencja:

– zakup dom aukcyjny Christie’s (1999 r.)

– kolekcja prywatna, Kraków

Tematyka pejzażowa w twórczości artysty nawiązywała często do krajobrazów z południa Francji czy widoków Morza Śródziemnego. Ekspresyjne kompozycje malarza wyrażają niezwykłe wyczulenie na barwę i swobodę w stosowaniu tonacji kolorystycznych. W jego twórczości odnaleźć można inspiracje malarstwem Soutine’a, Chagalla czy Matisse’a.