W drogę

ID: 3158

22,5 x 31,8 cm w świetle ramy

olej/sklejka

Sygnatura

sygn. l. g.: "Wlastimil Hofman"

Dzieci były jednymi z ulubionych bohaterów malarstwa Wlastimila Hofmana. Towarzyszyły im często postaci fantastyczne, które podkreślały właściwe dla artysty przenikanie się rzeczywistości wyobrażonej i świata realnego. „W drodze” to portret podwójny znakomicie wpisujący się w dwuwymiarowość sztuki Hofmana. Zestawienie chłopca i postaci Hermesa z kaduceuszem wzmaga symboliczny przekaz obrazu.

na odwrocie autorska dedykacja: "„W drogę” / Panu Dr Adamowi / Bertstyńskiemu / na pamiątkę / Wlastimil / Hofman / 25/IV 1947 / Kraków"