Sosny nad morzem

ID: 1949

48,7 x 33,8 cm w świetle ramy

gwasz/tektura, papier

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "S Jaxa / 1935"

Datowanie

1935

Prezentowany obraz Jaxy-Małachowskiego wpisuje się w charakterystyczne dla tego twórcy zamiłowanie do tematyki pejzażowej. Artysta wielokrotnie malował obrazy marynistyczne, często oprócz brzegu morza ukazujące także kutry rybackie czy nadmorską roślinność. Artysta kilkakrotnie odbył podróże do Włoch, w tym do Wenecji, które również stawały się inspiracją do tworzonych prac. Obraz „Sosny nad morzem” powstał w roku 1935. W tym czasie artysta uczestniczył w wystawach Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie i Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie.