29 x 41 cm w św. p-p.
olej/tektura
Sygnatura
sygn. l. d.: "B.RYCHTER-JANOWSKA"
Proweniencja
Ten urokliwy pejzaż marynistyczny w scenerii słonecznego południa po raz pierwszy obecny jest w ofercie aukcyjnej. Ciepłe barwy skalistego brzegu i widocznych na nim zabudowań ciekawie kontrastują ze wstęgą ciemnogranatowego morza. Rychter-Janowska odbyła liczne podróże np. do Włoch, Szwajcarii, Hiszpanii, Turcji, na Węgry czy do północnej Afryki, które następnie stawały się inspiracją do tworzonych dzieł. Malarka wielokrotnie odwiedzała Italię, można więc przypuszczać, że rejon ten darzyła szczególną sympatią.