Scena alegoryczna z aniołem

ID: 1930

21 x 33,5 cm

olej/deska

Sygnatura

sygn. p. g.: "Wlastimil Hofman"

Hofman w mistrzowski sposób potrafił łączyć fantazję z realizmem. Fauny, anioły, wątki antyczne, przyroda, a do tego poetyckość i metaforyczny wymiar prac Hofmana, składają się na niepowtarzalny, łatwo rozpoznawalny styl artysty. Sugestywne, przesiąknięte znaczeniami kompozycje skłaniają do refleksji. Jednocześnie rozbudowane formy znaczeniowe tworzą swoiste narracje - malarskie opowieści z pogranicza sfery sacrum i profanum.