Rejs

ID: 1760

22,5 x 48,6 cm w świetle ramy

gwasz/tektura

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "S Jaxa / 1932"'

Datowanie

1932

„Wrażliwość malarska Sotera ukształtowała się pod przemożnym wpływem rodzimych pejzaży. Widoki Morza Czarnego i limanów Dniestru, cisze morskie i sztormy, morze obserwowane w ciągu dnia i przy blasku księżyca – to motywy, które pojawiły się już we wczesnych pracach artysty, a w większości znane są z jego późniejszych kompozycji” – pisała Katarzyna Łomnicka. W roku powstania omawianej pracy artysta prezentował swoje obrazy, głównie pejzaże (w tym marynistyczne), na wystawie Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie.