Potyczka z czasów wojny polsko-bolszewickiej

ID: 1667

28 x 38,5 cm w świetle ramy

olej/tektura

Sygnatura

sygn. i dat. l. d.: "Jerzy Kossak / 1935"

„Kossakowie”, Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu, Galeria Sztuki Współczesnej, Kołobrzeg 2014 r.

Adam Konopacki, Stefania Krzysztofowicz-Kozakowska „Kossakowie”, Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu, Galeria Sztuki Współczesnej, Kołobrzeg 2014 r., str. 28, poz. 47.

Datowanie

1935

Dynamiczna scena strzelaniny w wykonaniu Jerzego Kossaka. Motyw powracający w obrazach artysty, z właściwym dla niego upodobaniem do żołnierskiej tematyki.