Portret kobiety

ID: 3589

4 500 zł

Proweniencja

dar artysty; kolekcja prywatna, Kraków

sygn. l. d.: Rzepiński

olej/płótno

Sygnatura

sygn. l. d.: Rzepiński

Znany kolorysta, uczeń Józefa Pankiewicza, wieloletni profesor i rektor krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Portrety rzadziej pojawiały się w twórczości malarza, ale i one namalowane są z typowym dla artysty kolorystycznym wyczuciem. Oferowana olejna kompozycja to klasyczny portret z wyrazistą postacią młodej kobiety