Portret kobiety, 1940

ID: 4417

Proweniencja

59 x 45 cm w świetle ramy

kredka litograficzna/papier

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "Józef Mehoffer / 1940"

Datowanie

1940

Dekoracyjny portret pochodzący z dojrzałego okresu twórczości artysty. Mistrzowsko prowadzone pociągnięcia kredki, swoboda rysunku i przyjemny dla oka motyw zasługują na uwagę. Artysta tworzył w różnorodnych technikach malarskich, znakomicie realizował się także w grafice i rysunku. Rok 1940 zapisał się w biografii artysty powrotem do Krakowa (po traumatycznym pobycie w obozie). W tym samym roku wykonał także projekty witraży do katedry we Włocławku i w Przemyślu.