29,5 x 21,5 cm w św. p-p.
Sygnatura
sygn. l. d.: "St. Wyspiański", sygn. i dat. p. d.: "St. Wyspiański / 1888"
Datowanie
1888
Prezentowany rysunek jest portretem Edwarda Broel-Platera, szkolnego kolegi Stanisława Wyspiańskiego. Powstał w okresie, kiedy Wyspiański był w trakcie rocznej podróży po Galicji i Kielecczyźnie. Podczas niej pomagał przy inwentaryzacji, opisywaniu zabytków oraz wykonywał liczne szkice. Portrety niezwykle często pojawiały się w twórczości artysty.
Obraz pochodzi z kolekcji Róży z Radziwiłłów Broel-Plater.