Podwórko

ID: 1419

54 x 65 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "Rzepiński943"

Datowanie

1943

„Podwórko” utalentowanego kolorysty Czesława Rzepińskiego, zostało namalowane w trudnym okresie II wojny światowej. Zachwyca jednak subtelnością przedstawienia i pogodnym nastrojem. Po zakończeniu działań wojennych, w latach 1945-1947, malarz był prezesem Związku Polskich Artystów Plastyków. Od roku 1948 jako profesor wykładał również  na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.