Podkarpacie
Jarocki Władysław ( 1879-1965)
ID: 764
70 x 101 cm
olej/płótno
Sygnatura
sygn. p. d.: "Wł Jarocki"
Górskie pejzaże były ważnym motywem w malarstwie Jarockiego. Powstawały m. in. w 1915 roku, ale również w późniejszym okresie. Słownik Artystów Polskich podaje: „Kozicki i Winkler uważali go za jednego z wybitniejszych pejzażystów tatrzańskich”. Urokliwy, jesienny pejzaż pokazuje uzdolnienia artysty w tej tematyce.