Pieśń wieczorna

ID: 3280

41 x 49 cm

olej/tektura

Wybitny uczeń Jana Stanisławskiego i przedstawiciel krakowskiej szkoły pejzażowej. Entuzjasta piękna przyrody, barwy i światła, które tworzyły kanon jego twórczości. W sposobie malowania wyczuwalna była wrażliwość artysty na kolorystyczną różnorodność wiejskiego pejzażu. Zaakcentowane plamy światła nadawały całości poetycką lekkość. „Pieśń wieczorna” dodatkowo wzmocniona symboliką przekazu, łączy w sobie najważniejsze cechy malarstwa Kamockiego. Namalowana na tekturze, wskazuje na powstanie dzieła w drugim etapie twórczości artysty.

na odwrocie: napis: Obraz prof. St. Kamockiego / pt. "Pieśń wieczorna; dedykacja (częściowo czytelna): Znakomitemu i Kochanemu / Panu doktorowi L. Fischerowi / w dowód wdzięcznej sympatji / … / Zakopane 2-VII-38