35,8 x 51 cm
akwarela, gwasz/tektura
Sygnatura
sygn. l. d.: "Stefan Filipkiewicz"
na odwrocie ramy napis: "P T 1914/88" (?)
Pejzaże górskie były jednym z ulubionych motywów w twórczości malarza. Student Jana Stanisławskiego i reprezentant jego szkoły, znakomicie posługiwał się światłocieniem. Motywy krajobrazowe malowane przez artystę, jak zauważył Władysław Kozicki, charakteryzowały się „dużym obiektywizmem wobec rzeczywistości”. Prezentowany zimowy pejzaż z zarysem górskich szczytów w tle, dobrze oddaje nastrój zimowej nostalgii.