Pejzaż zimowy

ID: 1965

35,8 x 51 cm

akwarela, gwasz/tektura

Sygnatura

sygn. l. d.: "Stefan Filipkiewicz"

Pejzaże górskie były jednym z ulubionych motywów w twórczości malarza. Student Jana Stanisławskiego i reprezentant jego szkoły, znakomicie posługiwał się światłocieniem. Motywy krajobrazowe malowane przez artystę, jak zauważył Władysław Kozicki, charakteryzowały się „dużym obiektywizmem wobec rzeczywistości”. Prezentowany zimowy pejzaż z zarysem górskich szczytów w tle, dobrze oddaje nastrój zimowej nostalgii.

na odwrocie ramy napis: "P T 1914/88" (?)