Pejzaż zimowy

ID: 1637

14,5 x 19,7 cm w św. p-p.

olej/tektura

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "II XII 1920. Batowski"

Datowanie

1920

Sceny batalistyczne najmocniej kojarzą się z malarstwem Stanisława Kaczora Batowskiego. Jednak ten utalentowany artysta spełniał się również w pejzażu, portrecie czy projektowaniu witraży. „Pejzaż zimowy” z zaśnieżonymi chatami i łagodnym błękitem nieba, jest dekoracyjną pracą artysty. Obraz datowany jest na 1920 rok. W kwietniu tego roku we Lwowie powołano Radę Sztuki dla Wschodniej Małopolski, której Batowski był prezesem. Jej celem miało być m. in. czuwanie nad rozwojem sztuki i kultury w regionie oraz opieka nad zabytkami.