Pejzaż z górami

ID: 3599

Proweniencja

41,7 x 70 cm

olej/tektura

Sygnatura

sygn. l. d.: Stefan Filipkiewicz

Trwaj naturo jesteś piękna! Wystawa malarstwa z prywatnej kolekcji, Muzeum Okręgowe w Rzeszowie, lipiec-październik 2020.

Pejzaż górski był jednym z ulubionych motywów w twórczości malarza. Student Jana Stanisławskiego i reprezentant jego szkoły sprawnie posługiwał się światłocieniem. Malowane z realizmem, dekoracyjne kompozycje świadczą o znakomitym warsztacie twórcy. Prezentowane dzieło należy do sztandarowej tematyki artysty. Jego atutem jest także historia wystawiennicza.

Obraz reprodukowany: Rucka-Marmaj D., Trwaj naturo jesteś piękna! Wystawa malarstwa z prywatnej kolekcji, Muzeum Okręgowe w Rzeszowie, Rzeszów 2020, s. 22, il. 12 (barwna).