Pejzaż (Sad owocowy)

ID: 361

65,2 x 92,3 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. l. d.: Kramsztyk;

Kraków, Lwów

Obraz reprodukowany: „Świat” 1913, nr 48, s. 4 (il. cz.-b.).

Datowanie

przed 1913

Wystawiany w Krakowie w 1913 roku i we Lwowie rok później efektowny pejzaż wybitnego artysty przełomu wieków. W twórczości nawiązywał do francuskiego postimpresjonizmu. Tematyka pejzażowa inspirowana chociażby pobytami malarza we Francji i Hiszpanii, pozostawała jedną z kluczowych. Namalowany z niezwykłą intuicją kolorystyczną widok na sad reprodukowany jest w materiałach o artyście. W nastrojowej, nasyconej światłem kompozycji widać mistrzostwo techniki malarskiej i energiczny dukt pędzla.

sygn. l. d.: "Kramsztyk";

na krośnie widoczny fragment napisu (uszkodzony): "… sklep…"

Proweniencja: