Pejzaż letni

ID: 2869

26,5 x 36,5 cm w św. p-p.

akwarela/papier

Sygnatura

sygn. p. d.: "W. Skoczylas"

Wybitny grafik i prekursor w zastosowaniu techniki drzeworytu, profesor warszawskiej Szkoły Sztuk Pięknych. Zajmował się malarstwem akwarelowym. „Pejzaż letni” zwraca uwagę delikatną plamą barwną oraz wyważonym, pogodnym nastrojem. Artysta wcześnie zrezygnował z techniki olejnej ze względu na alergię. Maryla Sitkowska w Słowniku Malarzy Polskich charakteryzuje pejzaże Władysława Skoczylasa jako „prześwietlone”, o „niezwykłych ujęciach perspektywicznych”.