Pejzaż z sosnami

ID: 1665

10,5 x 15,3 cm

olej/płótno naklejone na deskę

Sygnatura

sygn. p. d.: "A. Świeszewski"

Pejzaże są jednymi z najbardziej charakterystycznych tematów malarskich w twórczości Aleksandra Świeszewskiego. Niewielki rozmiar dowodzi mistrzowskiej precyzji, a jednocześnie oddaje urokliwość prezentowanych miejsc. Szczególną uwagę zwraca także pięknie oddany koloryt zachodzącego słońca. Praca pochodzi z lat 80. XIX wieku.