33,5 x 48,7 cm w świetle ramy
olej/tektura
Sygnatura
sygn. l. d.: "Jerzy Kossak"
na odwrocie okrągła pieczęć z napisem w otoku: JERZY KOSSAK Kraków pl. Kossaka 4 Nr. 12
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Poznań
Tematyka napoleońska często pojawiała się w twórczości Jerzego Kossaka. Motyw palenia sztandarów znalazł się również w słynnej panoramie „Berezyna”, współtworzonej przez ojca artysty - Wojciecha Kossaka.