33,5 x 49 cm w św. ramy
olej/tektura
Sygnatura
sygn. l. d.: "Jerzy Kossak"
Proweniencja
na odwrocie okrągła pieczęć z napisem w otoku: "JERZY KOSSAK Kraków pl. Kossaka 4 Nr. 12"
Tematyka napoleońska często pojawiała się w twórczości Jerzego Kossaka. Motyw palenia sztandarów znalazł się również w słynnej panoramie „Berezyna”, współtworzonej przez ojca artysty - Wojciecha Kossaka.