Nocą nad jeziorem
Jaxa-Małachowski Soter (1867-1952)
ID: 2812
45,8 x 29,8 cm w św. p-p.
gwasz/papier
Sygnatura
sygn. i dat. l. d.: "S. Jaxa 31"
Datowanie
1931
Obraz „Nocą nad jeziorem” powstał na początku lat 30. Malarz-marynista tym razem uchwycił widok jeziora i nadwodnej roślinności skąpanych w księżycowej poświacie. Charakterystyczna tematyka, wzbogacona została ciekawym ujęciem rozlewiska.