Nocą nad jeziorem

ID: 2812

45,8 x 29,8 cm w św. p-p.

gwasz/papier

Sygnatura

sygn. i dat. l. d.: "S. Jaxa 31"

Datowanie

1931

Obraz „Nocą nad jeziorem” powstał na początku lat 30. Malarz-marynista tym razem uchwycił widok jeziora i nadwodnej roślinności skąpanych w księżycowej poświacie. Charakterystyczna tematyka, wzbogacona została ciekawym ujęciem rozlewiska.