Neptunis memoriam sacrifica

ID: 2977

47 x 77 cm w świetle ramy

olej/płótno

Sygnatura

sygn. p. d.: Neptunis memoriam sacrifica / F. M. Wygrzywalski

Z precyzją uchwycony ruch fal uderzających o skalisty brzeg i efekt odbijającego się światła tworzą godną uwagi kompozycję artysty. Ekspresyjny „Neptunis memoriam sacrifica” i inne pejzaże marynistyczne, należały do znaczących motywów w dorobku Feliksa Michała Wygrzywalskiego. Symboliczny tytuł umieszczony na obrazie podkreśla spójność znaczeniową dzieła.