Napoli

ID: 1232

35,5 x 51,3 cm

olej/sklejka

Sygnatura

sygn. p. d.: "F. M. Wygrzywalski"

Tematyka marynistyczna zajmowała znaczące miejsce w twórczości artysty. W obrazach z tym motywem widoczna jest szczególna umiejętność oddania barwy wody, dbałość o kolorystyczne niuanse i efekty światłocieniowe. Charakterystyczny jest również realizm przedstawienia. Obraz „Napoli” łączy w sobie te elementy. Wzburzone morze i walczący z żywiołem rybacy składają się na efektowną kompozycję Wygrzywalskiego.