Nad morzem

ID: 1399

35,2 x 48,8 cm

gwasz/tektura

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "S Jaxa / 1930"

Datowanie

1930

Artysta znany jest przede wszystkim z motywów marynistycznych, ale w swoim dorobku ma także widoki miejskie, pejzaże górskie, a nawet grafiki. Jaxa-Małachowski pierwszy raz nad Bałtykiem był w 1921 roku. Wcześniej podróżował po Włoszech (np. na wyspę Capri), której zachwycające widoki stawały się tematem jego obrazów. Rok przed namalowaniem kompozycji malarz uczestniczył przykładowo w Powszechnej Wystawie Krajowej w Poznaniu. Kompozycje marynistyczne zaprezentował m. in. w 1932 roku w ramach wystawy Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych.

Proweniencja: