Motyw z Saint-Malo

ID: 2860

31,5 x 39,5 cm w świetle ramy

olej/tektura

Sygnatura

sygn. l. d.: "a.neuman"

Abraham Neumann był uczniem Jana Stanisławskiego i jednym z najwybitniejszych przedstawicieli jego szkoły pejzażowej. Przedstawiał widoki tatrzańskie, miejskie, inspirowane licznymi podróżami. Pejzaże Neumana cieszyły się dużym uznaniem. Krytyka określała go jako kolorystę niezwykle umiejętnie operującego światłem.

oznaczenie na blejtramie: "1827 – 33X41"