Martwa natura z jabłkami

ID: 2554

49,2 x 60 cm w świetle ramy

olej/płótno

Sygnatura

sygn. l. g.: Rzepiński

Martwe natury, obok pejzaży i portretów, często pojawiały się na płótnach artysty. Znakomity kolorysta, członek grupy Zwornik, rektor krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, z właściwą sobie łatwością łączył barwy. Irena Kossowska charakteryzując jego twórczość zwracała uwagę: „formę budował śmiałymi, szerokimi pociągnięciami pędzla lub krótkimi uderzeniami tworzącymi drobne plamki. Delektował się jakościami barw, zestrajał tony zimne i ciepłe, rygorystycznie przestrzegał płaszczyznowości kompozycji, akcentując walor dekoracyjności”.

na odwrocie nalepka galeryjna i firmy ramiarskiej