Kwiaty

ID: 796

34,4 x 49,6 cm

akwarela, gwasz/tektura

Sygnatura

sygn. l. g.: "St. Fabijański"

Subtelne, pełne uroku przedstawienie martwej natury w wykonaniu urodzonego w Paryżu artysty. Choć popularniejszym motywem w malarstwie Fabijańskiego były weduty i zabytkowa architektura, to oferowana tematyka jest doskonałym urozmaiceniem jego dorobku. Obrazy Fabijańskiego wzbogacają zbiory m. in. w Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowego w Szczecinie czy Lwowskiej Galerii Obrazów.

na odwrocie fragment pieczęci: MAGAZYN … / R. Alek… / KRAKÓW oraz nalepka aukcyjna

Proweniencja:

– zakup Desa Kraków (lata 80.)

– kolekcja prywatna, Kraków