34,4 x 49,6 cm
akwarela, gwasz/tektura
Sygnatura
sygn. l. g.: "St. Fabijański"
Subtelne, pełne uroku przedstawienie martwej natury w wykonaniu urodzonego w Paryżu artysty. Choć popularniejszym motywem w malarstwie Fabijańskiego były weduty i zabytkowa architektura, to oferowana tematyka jest doskonałym urozmaiceniem jego dorobku. Obrazy Fabijańskiego wzbogacają zbiory m. in. w Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowego w Szczecinie czy Lwowskiej Galerii Obrazów.
na odwrocie fragment pieczęci: MAGAZYN … / R. Alek… / KRAKÓW oraz nalepka aukcyjna
Proweniencja:
– zakup Desa Kraków (lata 80.)
– kolekcja prywatna, Kraków