Krzemieniec. Góra Bony

ID: 1369

48 x 39 cm w św. p-p.

technika mieszana, akwarela, gwasz/papier

Sygnatura

sygn. p. d.: "Emil Krcha"

Malownicze ujęcie na słynną Górę Bony w Krzemieńcu. To miasto na Wołyniu znacząco zapisało się w biografii artysty. Prowadził tam zajęcia w ramach Rysunkowego Ogniska Wakacyjnego, wystawiał obrazy, nauczał w miejscowym liceum i aktywnie uczestniczył w życiu artystycznym miasta. W latach 30. XX wieku Krzemieniec pretendował do miana kolonii artystycznej. Miasto stawiało na artystów i swój kulturalny rozwój.

Proweniencja: