Konie w zaprzęgu

ID: 2235

20,2 x 35,7 cm w św. p-p.

akwarela, ołówek/papier

Jeden z najwybitniejszych polskich malarzy pierwszej połowy XIX-wieku. Piotr Michałowski zasłynął jako utalentowany akwarelista i pasjonat koni, które malował już w dzieciństwie. Tworzył dla przyjemności, rzadko sygnował swoje prace, ale i tak zdobył ogromną popularność (w Paryżu „sprzedaje swoje konie na wagę złota”, pisała córka artysty, Celina). Hrabia Atanazy Raczyński zauważył: „akwarele Michałowskiego, przedstawiające konie zaprzęgowe, wnętrza stajni i inne tego rodzaju tematy, posiadają sławę europejską”. Dwustronna praca Piotra Michałowskiego z popularnym motywem to propozycja godna zauważenia.

na odwrocie studium araba oraz napis l. g.: "Kamdan" (nazwa własna konia?)